case study google ads

900% ROAS w trzy miesiące z Google Ads

Nasza specjalistka Google Ads razem z jednym z Klientów Redseo pisze kolejną historię sukcesu. Tym razem to sklep z branży oświetleniowej, który w trzy miesiące osiągnął oczekiwany poziom ROAS: 900% oraz 4-krotny wzrost liczby konwersji dzięki kampaniom w systemie reklamowym Google Ads.

Czytaj dalej »

opisy produktów w sklepie internetowym

10 błędów przy tworzeniu opisów produktów w sklepie internetowym

Brak możliwości bezpośredniego obejrzenia produktu przed zakupem – oto jeden z powodów, dla których wiele osób nadal nie korzysta z oferty sklepów online. I tu powinny wkroczyć one – opisy produktów w sklepie internetowym, które są w stanie zastąpić nawet najlepszego sprzedawcę. Jest tylko jeden warunek – przy ich tworzeniu nie możesz popełnić żadnego rażącego błędu. Poznaj te, które zdarzają się najczęściej, a które są niedopuszczalne, jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż w e-sklepie.

Czytaj dalej »

rozszerzenia automatyczne

Rozszerzenia automatyczne w Bing Ads a skuteczność reklam

W Microsoft Advertising, oprócz standardowo dostępnych rozszerzeń dla reklam, które możesz przygotować samodzielnie, istnieją także rozszerzenia automatyczne w Bing Ads. Mają one za zadanie poprawić skuteczność Twoich reklam. Rozszerzenia automatyczne w Bing Ads (Microsoft Advertising) Niektóre typy rozszerzeń są równolegle oferowane przez system Bing Ads w formie standardowych i automatycznych. Jednak część z nich jest … Czytaj dalej »

thin content i jego wpływ na SEO

Thin content – co to znaczy, jaki ma wpływ na SEO i jak sobie z nim radzić?

Treść na stronach internetowych ma duże znaczenie, zarówno dla użytkowników odwiedzających dany serwis jak i dla robotów wyszukiwarki Google. Niezależnie od tego, w jakiej branży prowadzisz swoje działania, prędzej czy później przekonasz się o tym, jak content może budować Twój wizerunek w sieci, a także jak wielki wpływ ma na widoczność Twojej strony w Google. Thin content jest zdecydowanie czymś, co może zaszkodzić Twojej stronie w obu tych aspektach.

W myśl stwierdzenia Content is King – unikalne treści wysokiej jakości są zazwyczaj premiowane przez algorytmy Google wyższymi pozycjami w wynikach wyszukiwania. A wszystko zaczęło się 23 lutego 2011 roku od pewnej Pandy…

Czytaj dalej »

funkcja marketingowa opakowania wysyłkowego

Funkcja marketingowa opakowania wysyłkowego – wskazówki dla e-commerce

Zastanawiałeś się kiedyś nad tym, jak wykorzystać opakowanie wysyłkowe, by wspierało marketing firmy? Funkcja marketingowa opakowania wysyłkowego to nie sztuczny wymysł, a realny sposób na promocję sklepu internetowego.

Dawno minęły czasy, gdy opakowanie było tylko opakowaniem. Dzisiaj jest elementem reklamowym, sprzedawcą oferty i nośnikiem informacji o Twoim sklepie.

Czytaj dalej »

Microsoft Advertising

Powody, dla których powinieneś wybrać reklamę w Bing Ads [Microsoft Advertising]

W 2022 roku Microsoft Advertising wreszcie zdecydował się rozszerzyć zasięg swojego systemu reklamowego na Polskę. Stwarza to nowe możliwości dla reklamodawców. Z powodu mniejszej liczby użytkowników niż Google jest rzadziej rozważany do reklamowania produktów czy usług – niesłusznie. Zalety Bing Ads dają Ci szansę na rozwinięcie Twojego biznesu, dlatego warto go wziąć pod uwagę. Przekonasz … Czytaj dalej »

prowadzenie bloga firmowego

Jak prowadzenie bloga firmowego wpływa na Twój biznes online?

Całkiem niedawno przypominaliśmy o tym, jakie korzyści niesie ze sobą blog prowadzony na potrzeby sklepu online. Jeśli prowadzisz sklep internetowy, sprawdź tamten wpis. Dzisiaj opracuję podobny temat, który jednak zasługuje na osobny artykuł. Czy prowadzenie bloga firmowego to konieczność? Skoro powstał ten wpis, pewnie spodziewasz się, jak brzmi odpowiedź. Sprawdzę też, jak Twojemu biznesowi przysłuży się blog firmowy.

Czytaj dalej »

Rozszerzenia reklam tekstowych w Bing Ads bez tajemnic

Bing Ads, czyli Microsoft Advertising posiada (podobnie jak Google Ads) szeroką paletę rozszerzeń do reklam. Rozszerzenia Bing Ads pozwalają wyświetlić w wyszukiwarce Bing więcej dodatkowych informacji, które zachęcą użytkownika do kliknięcia właśnie w Twoją reklamę i przejścia na stronę. Rozszerzenia Bing Ads dostępne w Microsoft Advertising W Bing Ads możesz skorzystać z 14 dostępnych rozszerzeń. … Czytaj dalej »

case study branża robotyki domowej

Jak w 3 miesiące osiągnęliśmy ROAS 1000% z Google Ads?

Dzisiejsze case study Google Ads poświęcamy czeskiemu sklepowi online z segmentu robotyki domowej, który od początku miał duże nadzieje na wysokie efekty na rynku polskim. Jako że oferta Klienta w dużej mierze ma charakter luksusowy i wysokomarżowy, właśnie ta część produktów miała zostać poddana głównym działaniom reklamowym.

Z tego case study Google Ads dowiesz się, jak po trzech miesiącach współpracy uzyskaliśmy ROAS na poziomie 1000%, który był celem Klienta

Czytaj dalej »

Jak napisać newsletter sklepu internetowego, by go czytano?

Jednym z częściej wykorzystywanych CTA jest hasło dotyczące dołączenia do newslettera. Chyba się nie mylę? “Zapisz się do newslettera!”, “Dołącz do naszego newslettera” itp. wyskakujące podczas wizyt na różnych stronach. Jeśli nie jesteś w internecie od wczoraj, doskonale wiesz, co to jest newsletter, ale jeśli prowadzisz sklep online może chcesz wiedzieć, jak napisać newsletter i jak zaprosić do zapisu odwiedzających?

Czytaj dalej »

Jak tworzyć opis produktu i czego unikać?

Opis produktu w sklepie internetowym: co robić i czego unikać?

Kiedy robisz zakupy online, rzadko kiedy przykuwa Twoją uwagę opis kategorii. Znacznie częściej zwracasz uwagę na opis produktu. To z niego dowiadujesz się, do czego służy dany towar lub usługa, z czego się składa, jakie ma parametry techniczne itp. Rolą opisu jest danie Ci odpowiedzi na niezadane pytania i zachęcenie do kupna. Innymi słowy opis to wirtualny ekspedient w Twoim sklepie.

Czytaj dalej »

spotkania biznesowe online

Spotkania biznesowe online: jak się do nich przygotować?

Możemy powiedzieć, że spotkania biznesowe online stały się nasza codziennością. Prowadzenie firmy wiąże się nierozłącznie z ciągłymi rozmowami i nawiązywaniem nowych kontaktów. Coraz popularniejsze (i w pewnym momencie wymuszone koniecznością) przejście na pełną pracę zdalną lub hybrydową sprawiło, że rozmowy przeniosły się z sali konferencyjnej lub firmowego korytarza do internetu.

Czytaj dalej »

user generated content

User Generated Content i jego rola w e-commerce

User Generated Content pełni ważną funkcję w sieci. Jest cenny zarówno dla biznesu jak i dla konsumentów. Występuje w różnych miejscach, może przyjmować różne postaci i powstawać na różne sposoby. Jest przydatny dla biznesów, przez co czasem jego pozyskiwanie bywa nieetyczne, o czym warto wspomnieć.

Czytaj dalej »

zastrzeżenie domeny internetowej

Zastrzeżenie domeny internetowej w Urzędzie Patentowym: czy warto?

Poniższy artykuł poświęcony jest temu, czy zastrzeżenie domeny internetowej w Urzędzie Patentowym jest dobrym pomysłem. Jak zabrać się za zastrzeganie znaku towarowego i domeny? Czy istnieją przypadki, w których wniosek został odrzucony? Jakie najciekawsze historie związane z patentowaniem warto przytoczyć? Dlaczego warto przyjrzeć się tematowi ochrony marki i domeny oraz na jakie kwestie należy zwrócić uwagę, planując taki krok?

Jeśli chcesz wiedzieć więcej o procesie przyznawania patentu na posługiwanie się znakiem towarowym bądź korzystanie z domeny, zapoznaj się z tym artykułem.

Czytaj dalej »

case study google ads sklep z prezentami

Ponad 2,2 mln zł przychodu w 8 miesięcy dzięki Google Ads – case study

W lipcu przywołujemy klasyka, czyli kampanie Google Ads, które dzięki specjalistom Redseo wypracowały sukces naszego Klienta. Prezentujemy case study Google Ads na przykładzie sklepu z artykułami prezentowymi na różne okazje. Klient skorzystał z naszej oferty Google Ads dla e-commerce. W zaledwie 8 miesięcy zwiększyliśmy przychód Klienta o ponad 2 200 000 zł dzięki Google Ads. Jak? O tym opowiadamy w poniższym artykule.

Czytaj dalej »

Dyrektywa Omnibus: ochrona praw konsumenta

Dyrektywa Omnibus i jej wpływ na przedsiębiorców oraz konsumentów

Dyrektywa Omnibus, czyli dokument Parlamentu Europejskiego i rady UE mający na celu ochronę konsumenta, to jeden z głośniejszych tematów w mediach w ostatnich miesiącach. Do 28 maja 2022 roku państwa UE miały obowiązek wdrożyć tę dyrektywę do opracowania w warunkach krajowych. Omnibus ma niebagatelny wpływ między innymi na e-commerce oraz klientów sklepów stacjonarnych i online.

Czytaj dalej »

Microsoft Audience Network

Grafiki w kampanii banerowej w Microsoft Audience Network

Microsoft Ads jest szybko rozwijającym się system reklamowym i zyskuje coraz więcej zwolenników również w Polsce. Jednym z możliwych do stworzenia typów kampanii jest kampania banerowa, do której niezbędne są odpowiednie grafiki. Jak powinieneś przygotować grafiki do kampanii banerowej Microsoft Audience Network i na co warto zwrócić uwagę?

Czytaj dalej »

kupon Google Ads

Kupon Google Ads, czyli zdobądź 1200 zł na reklamę!

Dlaczego warto rozpocząć reklamowanie się z pomocą Google Ads? Między innymi dlatego, że nowo zarejestrowane konta mają szansę otrzymać ofertę promocyjną. To zasilenie konta na aż 1200 zł! Jak dokładnie działa kupon Google Ads i co trzeba zrobić, by go zdobyć? W poniższym artykule znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Czytaj dalej »