Jak odzyskać dostęp administracyjny na koncie Google AdWords?

Czy na pewno jesteś właścicielem swojego konta Google AdWords? Odpowiedź wydaje się być oczywista, okazuje się jednak, że nie zawsze tak jest. Próbowaliśmy niedawno podłączyć nowego klienta do naszego konta AdWords MCK (Moje Centrum Klienta) wysyłając mu standardowe zaproszenie. Niestety klient zaproszenia nie otrzymał, ani też nie widział go w panelu AdWords. Po bliższym zbadaniu sprawy, okazało się, że nasz nowy klient posiada konto typu „dostęp standardowy”, nie jest więc właścicielem swojego konta AdWords.

Jeszcze dziwniejszy jest fakt, że do tego konta nie był przypisany żaden użytkownik o uprawnieniach administracyjnych… Konto było więc dosłownie bezpańskie. W takiej sytuacji podłączenie konta AdWords klienta do naszego konta MCK było nie możliwe. Klient o uprawnieniach dostępu standardowego nie mógł przyjąć ani odrzucić naszego zaproszenia.

Okazało się, że jest to sytuacja bez wyjścia. Czy aby na pewno? Można było porzucić to konto i założyć nowe dla klienta, była tam jednak już historia wcześniejszych kampanii. Okazało się jednak szczęśliwie, że jest możliwe odzyskanie dostępu administracyjnego do konta AdWords.

Z pomocą przyszła tu infolinia Google AdWords. Uzyskaliśmy informację, że w tej dosyć nietypowej sytuacji możliwe jest odzyskanie władzy nad kontem. Otrzymaliśmy drogą e-mailową formularz odzyskiwania konta AdWords, który zawierał zestaw pytań niezbędnych do zidentyfikowania własności konta AdWords. Pytania te dotyczyły:

[list type=check_list]

 • Informacja o ostatniej płatności (wysokość, sposób płatności)
 • Informacja o profilu płatności (karta, przelew)
 • Nazwa firmy i dane rozliczeniowe ustawione na koncie
 • Wyświetlany adres URL jednostek reklamowych
 • Przykładowe słowa kluczowe używane w ostatnich kampaniach

[/list]

Przesłanie prawidłowych danych umożliwiło odzyskanie dostępu administracyjnego na koncie Google AdWords. Cała operacja od zgłoszenia problemu do Google, do przywrócenia praw do konta zajęła około 2 godziny. Teraz jest już możliwe pełne zarządzanie kontem AdWords oraz przyłączenie go do konta MCK agencji.

A czy Ty masz dostęp administracyjny do swojego konta Google AdWords? Możesz sprawdzić to logując się do panelu AdWords i wchodząc w „Ustawienia konta” i „Dostęp do konta”. Powinno to wyglądać jak na zrzucie poniżej:

Dostęp administracyjny konta AdWords

Obok Twojego adresu e-mail powinna być informacja „Dostęp administracyjny”. Warto także sprawdzić jakie inne osoby mają dostęp do naszego konta AdWords!

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 2

Wystaw pierwszą ocenę! :)

Potrzebujesz skutecznej agencji marketingowej?

Napisz do nas »

5 komentarzy do “Jak odzyskać dostęp administracyjny na koncie Google AdWords?”

  • Pan z pomocy AdWords też był zdziwiony taką sytuacją :) Klient miał konto z podłączonym MCK jednej z agencji, która zakładała mu to konto. Być może kiedyś (2 lata) były inne ustawienia kont i to się jakoś uchowało bez admina…

   • Myślę, że poprzednia agencja sama sobie odcięła dostęp w ramach MCK, a klienta zostawiła z dostępem standardowym :) Bo tak można zrobić.

 1. Przy zakładaniu konta przez MCK nie ma konieczności generowania dostępu dodatkowego, więc konta może nie mieć „właściciela”. Dla jasnej sytuacji jednak, warto to zrobić od razu – uniknie się wtedy takich sytuacji jak powyżej.

Możliwość komentowania została wyłączona.