Nie tylko zdjęcie w tle na Facebooku. Wideo urozmaici Twój fanpage

4.6
(5)

Już od jakiegoś czasu fanpage mają możliwość zmiany swojego zdjęcia w tle na wideo. Można nawet stwierdzić, że to prawdziwa rewolucja i okazja na pobudzenie kreatywności. Aby urozmaicić profil swojej firmy na Facebooku, zwróć uwagę na wymagane wymiary oraz długość filmu.

Po co wideo w tle?

Wideo w tle to rozwiązanie, które pozwoli w interesujący sposób zaprezentować firmę i przykuć uwagę użytkowników. Film jest zazwyczaj atrakcyjniejszy dla odbiorcy niż zwyczajne zdjęcie.

Jednak należy pamiętać, że wszystko zależy od branży, w której działasz. Możesz przedstawić ciekawe zastosowanie swoich produktów, pokazać ujęcia z biura lub zaprezentować jakąś historię.

Jeśli nie jesteś przekonany co do filmu, nie twórz go na siłę. Być może wkrótce, gdy większość fanpage postawi na wideo, to właśnie zdjęcia będą się wyróżniać. 😉

Wymiary

Film użyty w tle powinien mieć wymiary 820 × 312 pikseli i trwać od 20 do 90 sekund. Wideo odtwarzane jest automatycznie po przejściu na firmowy profil na Facebooku.

Przesyłanie filmu

Aby dodać wideo, wystarczy, że przejdziesz do swojego fanpage’a, a następnie najedziesz kursorem na ikonę aparatu/kamery w lewym górnym rogu. Po kliknięciu powinna pojawić się możliwość wybrania lub przesłania filmu.

Podobnie jak zdjęcie, wideo można przeciągnąć, aby zmienić jego położenie.

Uwaga na komórki

Co prawda na komputerach, wideo w tle działa bez zarzutu. Niestety, gdy skorzystamy z komórki, nie jest już tak różowo. Po przejściu do Facebooka z przeglądarki w urządzeniu mobilnym film nie wyświetla się. Wygląda jak zdjęcie.

Jednak, gdy użytkownik korzysta z aplikacji Facebooka, wideo odtwarza się prawidłowo.

Podsumowanie

Gdy pierwszy raz przeczytałam o możliwości umieszczenia wideo w tle fanpage, nie byłam przekonana do tego rozwiązania. Jednak z biegiem czasu zmieniłam zdanie. Jest to miłe urozmaicenie.

Myślę, że ze stwierdzeniem o wyróżnieniu się na tle konkurencji trzeba zachować ostrożność. Całkiem możliwe, że niedługo wideo stanie się standardem.

Zdecydowałeś się na film w tle?

Potrzebujesz pomocy z reklamą w Google Ads?
Napisz do nas, przygotujemy bezpłatną wycenę.

Szybki kontakt

Średnia ocena: 4.6 / 5. Ilość ocen: 5

Wystaw pierwszą ocenę! 🙂