Reklama na Allegro – wejdź na nowy poziom reklamy – Redseo

Jeszcze do niedawna nie istniało coś takiego, jak reklamy na Allegro i tworzenie kampanii Allegro Ads, by promować produkty i docierać do klientów. Dostępne były wyłącznie płatne “podbicia” aukcji, które umieszczane były na górze wyszukiwań w serwisie jako propozycje promowane.

Teraz Allegro poszło o krok dalej, dzięki czemu ‒ podobnie jak w przypadku Google Ads – możesz korzystać z płatnych kampanii reklamowych. Ten model reklamy umożliwia docieranie do szerszego grona odbiorców i generuje większe zyski.

Czy usługa Allegro Ads jest dla Ciebie? Jak ustawić kampanię? Dlaczego warto korzystać ze wsparcia specjalisty z agencji – te wszystkie interesujące kwestie objaśniamy poniżej.

Czym są reklamy na Allegro?

Czym są reklamy na Allegro i czym różnią się od znanych nam od lat ofert promowanych? Reklamy Allegro dają większe pole do popisu i więcej możliwości dla osób tworzących kampanie. 

Na czym polega przewaga Allegro Ads?

 • Na zróżnicowanych możliwościach promowania ofert – dostępne są aż trzy główne typy reklam, na jakie możesz się zdecydować w panelu.
 • Przewaga to również atrakcyjna forma wizualna, w szczególności w przypadku reklam graficznych.
 • Na tym, że oferty sponsorowane utworzone z pomocą panelu Allegro Ads są bardziej widoczne podczas wyszukiwania i znajdują się wyżej niż tradycyjnie podbijane oferty.

Reklamy na Allegro dają możliwość większej personalizacji reklam, opracowania ich pod konkretną strategię i potrzeby. Dzięki temu Allegro Ads są wyświetlane w najkorzystniejszych miejscach tym użytkownikom, którzy są najbardziej zainteresowani Twoją ofertą.

Jakie to miejsca? O tym opowiemy w dalszej części artykułu.

Jak już wspomnieliśmy, reklamy Allegro uruchamia się w panelu Allegro Ads, gdzie jest możliwość utworzenia kampanii produktowej.

Część reklam tworzy się z użyciem specjalnie dobranych słów kluczowych. W ich dobraniu pomaga planer kampanii Allegro. To właśnie tam, mając wiedzę i uzyskane w licznych szkoleniach Allegro kompetencje, specjaliści Redseo planują strategię reklamową dla naszych Klientów.

Reklamy graficzne również powstają w panelu Allegro Ads i do ich stworzenia potrzebne są aktywne oferty, logo sklepu/producenta oraz dobrana do nich treść.

Kto może prowadzić reklamy Allegro Ads?

Kampania reklamowa w panelu Allegro Ads może być prowadzona przez trzy typy kont:

 • konto producenta,
 • profil dystrybutora marki,
 • sklep działający na Allegro.

Jeśli masz konto firmowe na Allegro i należysz do którejś z powyższych grup, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą Allegro Ads. Realizujemy usługę prowadzenia kampanii Allegro Ads na kontach naszych Klientów.

Reklamowanie swoich ofert za pośrednictwem Allegro Ads sprawdza się zarówno w przypadku sprzedawców mających już ugruntowaną pozycję w serwisie, jak i w przypadku nowych kont, które chcą zaprezentować swoje produkty i zdobyć klientów.

Rodzaje reklam na Allegro

Reklamy na Allegro występują jako:

 1. Oferty sponsorowane Allegro
 2. Reklamy graficzne (banerowe i szablonowe)
 3. Sieć reklamowa (w Google i na Facebooku)

Oferty sponsorowane i reklamy graficzne ustawiane są z użyciem fraz kluczowych. 

Z kolei reklamy z kategorii sieci reklamowej powstają na podstawie zainteresowań użytkowników wyszukiwarki Google lub na zasadzie remarketingu na platformie Facebook.

Gdzie wyświetlają się reklamy na Allegro?

Reklamy generowane w panelu Allegro Ads wyświetlają się w następujących miejscach:

Gdzie wyświetla się reklama graficzna Allegro Ads?

Źródło grafiki: Allegro.pl

 • na górze listy wyszukiwań. Co ważne, znajdują się wyżej niż tradycyjne aukcje promowane. To oznacza, że są lepiej widoczne podczas wizyty na stronie. To właśnie tutaj znajdują się tak zwane oferty sponsorowane oraz reklamy graficzne tworzone w panelu Allegro Ads,
 • na dole listy wyszukiwań. Tu wyświetlają się reklamy graficzne,
 • w kolumnie z lewej strony. Ta lokalizacja dotyczy ofert sponsorowanych oraz szablonowych reklam graficznych,
 • na stronie przedmiotu, co dotyczy ofert sponsorowanych oraz reklam graficznych.

Gdzie wyświetlają się oferty sponsorowane Allegro Ads?

Źródło grafiki: Allegro.pl

Reklamy tworzone w panelu Allegro Ads mogą działać również w modelu sieci reklamowej. Dzięki temu będą wyświetlać się w wynikach wyszukiwań Google oraz zakładce Zakupy

Reklama na Allegro może się wyświetlać także na Facebooku w ramach remarketingu. Za miejsce umieszczenia oferty w medium społecznościowym odpowiada sam Facebook. Remarketing – dla uściślenia – polega na ukazywaniu reklamy użytkownikom, którzy oglądali już Twoją ofertę, ale nie dokończyli procesu zakupowego.

Gdzie wyświetlają się reklamy z sieci reklamowej Allegro Ads?

Źródło grafiki: Allegro.pl

Jak jest rozliczana usługa Allegro Ads?

Usługa Allegro Ads jest rozliczana w dwóch modelach:

 1. W przypadku ofert sponsorowanych i sieci reklamowej jest to model CPC (Cost Per Click) / PPC (Pay Per Click). Polega on na tym, że opłata naliczana jest za każde kliknięcie użytkownika w reklamę. Kliknięcie przenosi go na stronę oferty. Przed ustawieniem reklamy ustala się określony budżet dzienny.
 2. Reklama graficzna opiera się na modelu rozliczenia CPM (Cost Per Mille), czyli musi zostać ustalona stawka za 1000 realnych wyświetleń reklamy. Reklama wyświetla się użytkownikom, którzy są zainteresowani ofertą, a to za sprawą targetowania oferty na frazy kluczowe i zainteresowania przeglądających serwis.

Jak ustawić reklamę na Allegro?

Do ustawienia reklam Allegro Ads niezbędne jest aktywne konto firmowe w serwisie. To tam, w planerze kampanii Allegro, ma miejsce obsługa reklam. Polega ona na:

 • dobieraniu fraz kluczowych do ofert, 
 • tworzeniu banerów, 
 • dostosowywaniu logo i treści reklamy do potrzeb danej oferty 
 • oraz określaniu budżetu.

Dlaczego warto korzystać z usługi Allegro Ads w celach promocyjnych?

Jeśli działasz na Allegro lub dopiero zaczynasz tam sprzedawać swoje produkty, zdecydowanie warto skorzystać z usługi Allegro Ads

Dlaczego reklamy Allegro Ads są warte Twojej uwagi?

 • Reklamy w serwisie wspierają sprzedaż dzięki różnym typom dostępnych reklam.
 • Za sprawą jasnego sposobu rozliczenia można bez problemu monitorować rezultaty kampanii. W rezultacie finalny koszt reklamy Cię nie zaskoczy.
 • Twoje oferty pojawiają się w wielu korzystnych miejscach na portalu. Dzięki temu docierają do większej liczby odbiorców, którzy mogą stać się Twoimi klientami.
 • Dzięki Allegro Ads z łatwością wypromujesz nawet nowo dodane do oferty produkty. W związku z tym mają takie same szanse na promocje jak wcześniej umieszczone towary.
 • Sieć reklamowa obejmuje także Google i Facebook czyli kolejne kanały, w których reklamowane są Twoje towary. Dzięki temu reklama wyświetla się także poza Allegro i dociera jeszcze dalej.
 • Korzystanie z usługi zwiększa Twoją sprzedaż. To dlatego, że dzięki reklamie wyprzedzasz konkurencję, a Twoja oferta jest lepiej widoczna. 
 • Dzięki zwiększonej sprzedaży osiągasz także większy ruch na swoim koncie i zauważasz coraz większe zainteresowanie ofertą. 
 • Za sprawą atrakcyjnych reklam, w tym formy graficznej, tworzysz na Allegro wizerunek swojej marki i utrwalasz go w pamięci użytkowników sieci.

 

Warto jednak odnotować, że te wszystkie zalety kampanii Allegro Ads wynikają z profesjonalnego prowadzenia panelu reklamowego. Odpowiednie przeszkolenie ekspertów, wiedza i doświadczenie w działaniach reklamowych gwarantują sukces. 

 

Nasi eksperci w Redseo zajmują się obsługą panelu Allegro Ads. Dlatego zapraszamy Cię do zapoznania się z naszą ofertą. Skontakuj się z nami! 

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 24

Wystaw pierwszą ocenę! :)

Potrzebujesz skutecznej agencji marketingowej?

Napisz do nas »