Co znajdziesz w ustawieniach fanpage’a?

Wiele osób prowadzących fanpage dla swojej firmy, zastanawia się, jakie “ulepszenia” może wprowadzić na facebookowej stronie. Okazuje się, że opcji ustawień jest wiele. Wystarczy tylko dokładnie im się przyjrzeć. Właśnie dzisiaj postaram się przeprowadzić Cię przez najbardziej przydatne opcje.

Ustawienia widoczności strony

Ustawienia widoczności strony

Początek tworzenia fanpage’a

Często zdarza się tak, że tworząc fanpage, nie mamy jeszcze potrzebnych grafik, informacji lub planujemy dopiero ruszyć ze stroną www, i nie chcemy, aby wcześniej ktoś odwiedzał nasz profil. W takim przypadku możliwe jest cofnięcie publikacji strony. Do czasu, aż wszystko będzie gotowe, nikt nie będzie widział wprowadzanych zmian. Należy jednak pamiętać, aby opublikować stronę, gdy wszystko będzie gotowe.

Przejdź do ustawień fanpage’a (znajdują się w prawym, górnym rogu strony), a następnie wybierz Widoczność strony. Kiedy klikniesz cofnięcie publikacji strony, zostanie wyświetlone zapytanie o powód. Wybierz odpowiedni. Strona przestanie być widoczna w wynikach wyszukiwania i na Facebooku, ale administrator nadal będzie mógł jej używać.

Ustawienia postów gości

Ustawienia postów gości

Posty gości

Zwróć także uwagę na ustawienia dotyczące postów gości. Możesz określić, czy chcesz, aby mieli oni możliwość publikacji, dodawania zdjęć lub filmów oraz, czy ich post wymaga Twojego zatwierdzenia przed opublikowaniem.

To ustawienie będzie szczególnie przydatne, jeśli prowadzisz kontrowersyjny fanpage lub po prostu nie chcesz utracić kontroli nad treściami, które pojawią się z zewnątrz.

Ustawienia ograniczeń wiekowych

Ustawienia ograniczeń wiekowych

Ograniczenia wiekowe

Skoro wspomniałam już o kontrowersyjnych fanpage’ach, możliwe jest także ograniczenie wiekowe. Na pewno wiesz, do jakiej grupy chcesz/możesz trafić.

Osoby, których nie będzie dotyczyło wybrane przez Ciebie ustawienie, nie będą mogły wyświetlić Twojej strony.

Gdy Twój fanpage działa już od jakiegoś czasu, ma grono fanów, może zdarzyć się tak, że niektóre osoby nie będą spełniały wybranego przez Ciebie ograniczenia wiekowego. Co stanie się w takim przypadku? Osoby te nie będą mogły wyświetlić Twojej strony, a ich polubienia zostaną cofnięte.

Ustawienia - Moderacja strony

Ustawienia – Moderacja strony

Moderacja strony

Pod ustawieniami ograniczeń wiekowych, zobaczysz Moderację strony. To opcja, która pozwala ustawić słowa, które Twoim zdaniem nie powinny pojawić się w postach lub komentarzach.

Spójrz na podany wyżej przykład. Może zdarzyć się tak, że wstawisz słowo uznane za obraźliwe/nieprzyzwoite, jednak osoba postująca nie będzie miała złych zamiarów. ;) Taki post trafi do moderacji, a administrator strony zdecyduje co z nim zrobić.

Możesz skorzystać także z filtru wulgaryzmów. W tym przypadku to Facebook określa jakie treści zostaną zablokowane (korzysta przy tym z listy najczęściej zgłaszanych słów i zwrotów).

Ustawienia wiadomości

Ustawienia wiadomości

Wiadomości

Na te ustawienia, moim zdaniem, należy zwrócić szczególną uwagę. Osoby, korzystające z Facebooka najczęściej oczekują, że po wysłaniu wiadomości otrzymają natychmiast odpowiedź. Nie ma nic gorszego niż długie czekanie na informacje ;) Wiadomo jednak, że mając firmę lub kilka fanpage’y, nie zawsze możesz od razu odpowiedzieć.

Nie martw się, jest wyjście z tej sytuacji! Nie musisz narażać się użytkownikom fb.

Automatyczne odpowiedzi na wiadomości

Automatyczne odpowiedzi na wiadomości

Asystent odpowiedzi

Dzięki tej funkcji napisane do Ciebie wiadomości nie pozostaną bez odpowiedzi. Jeśli naprawdę nie masz czasu, możesz poinformować nadawcę, o tym, że preferujesz kontakt telefoniczny lub osobisty.

Warto także skorzystać z asystenta, jeśli odpowiadasz na wiadomości po jakimś czasie. Poinformuj, że odezwiesz się wkrótce.

Nie musisz korzystać z automatycznie generowanej wiadomości. Po kliknięciu zmień, zostaniesz przeniesiony do ustawień, w których możesz napisać własny tekst. Istnieje także możliwość spersonalizowania odpowiedzi.

Odpowiedź na wiadomości poza godzinami pracy

Odpowiedź na wiadomości poza godzinami pracy

Asystent odpowiedzi + harmonogram

W tym przypadku nie tylko możesz skorzystać z możliwości automatycznego ustawienia wiadomości lub spersonalizowania. Reakcja na wiadomość, kiedy nie możesz użyć komputera ani telefonu, pozwala także na ustawienie harmonogramu. Twoja wiadomość zostanie wysłana w określonych przez Ciebie dniach i godzinach.

Aby przejść do harmonogramu należy wybrać opcję zmień.

Harmonogram automatycznych odpowiedzi

Harmonogram automatycznych odpowiedzi

Ustawienie harmonogramu nie należy do najbardziej intuicyjnych. Jednak warto z niego skorzystać, zadbać o sprawną komunikację oraz wskaźnik odpowiedzi.

Istnieje także opcja powitania w messengerze. Polega ona na wyświetleniu użytkownikowi naszej wiadomości, zanim zacznie on konwersację – wystarczy, że wyświetli okno messengera. To, czy warto skorzystać z tego ustawienia, pozostawiam Twojej ocenie.

Zakładki

Zakładki

Instagram w zakładkach

Wiele osób zajmujących się prowadzeniem strony firmowej na Facebooku, która posiada także Instagram, zastanawia się, w jaki sposób umieścić tę informację w zakładkach. Takiej opcji nie znajdziesz w ustawieniach – edytuj stronę. Musisz skorzystać z zewnętrznego narzędzia, np. woobox.

Jak sprawić, aby Instagram pojawił się w zakładkach, w prosty sposób opisuje Pani Serwisantka w tym artykule http://bit.ly/2rE0rls.

Osoby, które lubią stronę

Osoby, które lubią stronę

Sprawdź, kto polubił stronę 

W niektórych facebookowych grupach widzę czasem pytania o to, czy da się sprawdzić, kto polubił nasz fanpage. Oczywiście, że jest to możliwe.

Wystarczy w ustawieniach odszukać “użytkownicy i inne strony”. Zobaczymy nie tylko listę wszystkich osób i stron, które lubią nasz fanpage. Z tego poziomu mamy także możliwość zablokowania lub usunięcia niechcianych użytkowników.

Usuwanie/blokowanie użytkowników

Usuwanie/blokowanie użytkowników

Jeśli zablokujesz jakiegoś użytkownika przez przypadek, bez problemu będziesz mógł cofnąć ten krok.

Dziennik aktywności fanpage'a

Dziennik aktywności fanpage’a

Dziennik aktywności

Dziennik aktywności może nie ulepszy naszego fanpage’a,  ale ułatwi pracę. Znajdziesz tutaj wszystkie ważne informacje o prowadzonej stronie.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli kilka osób ma dostęp do fanpage’a lub zaczynasz pracę nad facebook page’m prowadzonym wcześniej przez kogoś innego.

Możesz zobaczyć nie tylko publikowane wcześniej posty, ale także odpowiedzi na komentarze. Dzięki temu sprawdzisz, w jaki sposób prowadzona była komunikacja z użytkownikami.

Podsumowanie

Oczywiście nie wszystkie ustawienia zostały przedstawione w artykule. Warto jednak głębiej przyjrzeć się dostępnym na Facebooku opcjom, aby odbiór fanpage był przyjemniejszy, a praca nad nim łatwiejsza.

Którą z dostępnych funkcji uważasz za najbardziej przydatną?

Potrzebujesz skutecznej agencji marketingowej?

Napisz do nas »

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 7

Wystaw pierwszą ocenę! :)

25 komentarzy do “Co znajdziesz w ustawieniach fanpage’a?”

 1. Witam.
  Pomimo ustawienia i opublikowania strony wpisując ją w wyszukiwarke nie można jej znalezc a jedynie same posty na dole strony wyszukiwania. Proszę o pomoc.

  • Witaj Olkaaa. Proponuję żebyś sprawdziła, czy uzupełniłaś sekcję informacje. Czy Twoja strona ma zdjęcie profilowe, zdjęcie w tle oraz ustawiony przycisk wezwania do działania? Pamiętaj także, że nie zawsze strona pojawia się od razu w wynikach wyszukiwania. Czasem może to potrwać kilka dni.

 2. Witam. Jestem administratorem fanpage, lecz mimo tego nie mam zakładki „statystyki” a jedynie Strona, Skrzynka odbiorcza, Powiadomienia i Narzędzia do publikowania? Co jest źle?

  • Dzień dobry Kamilu! Czy zakładka statystyki zawsze była dla Ciebie niewidoczna? Jeśli wcześniej miałeś do niej dostęp, być może jest to chwilowy problem po stronie Facebooka. Jeśli nie masz tej zakładki od dłuższego czasu (lub nie miałeś wcale) skontaktuj się z supportem FB.

   PS Na stronie pomocy Facebooka znalazłam informację: „Strony w kategorii Strona społecznościowa nie mają statystyk.”(https://www.facebook.com/help/268680253165747). Szczerze mówiąc nie spotkałam się jeszcze z taką sytuacją. Może jednak warto sprawdzić jaką kategorię ma Twój fanpage.

 3. Witam, jest nowa zakładka OUR STORY/NASZA HISTORIA/INFORMACJE w której można dodać zdjęcie i napisać WIECEJ niż 200 znaków(nie podstawowa zakłada z informacjami o stronie) to chyba nowa opcja od 2019r. Z jakiegoś powodu nie mogę znaleźć tego u siebie na fanpage gdy jestem na telefonie a komputerze tylko wyświetla się gdy edytuje stronie, później nie ma, gdy wejdę do kogoś innego na fanpage mogę zobaczyć ich INFORMACJE. Jakieś rady? Gdzie mogę to znaleźć? Próbowałem update fb na telefonie ale nic…

  Pozdrawiam

  • Cześć Krystian,
   zakładka OUR STORY była już dostępna w 2018 roku :) Także nie jest to najnowsza opcja. Jeśli nie jest skonfigurowana, nie jest widoczna dla zewnętrznego odbiorcy fanpage. Czy z telefonu korzystasz z aplikacji Menedżer stron? Możliwe, że wtedy zobaczysz tę opcję z poziomu telefonu i będziesz mógł ja edytować.
   Pozdrawiam

 4. dzień dobry
  mam problem, założyłam fanpage’a na jego stronie mogę tworzyć posty jako firma, ale jak chce na innej stronie utworzyć post, albo dodać komentarz jako fanpage nie mogę, n( nie ma tego ptaszka przy mojej prywatnej osobie gdzie powinnam wybrać jako kto chcę komentować). Nigdzie nie mogę tego zmienić. Pomożesz???

  • Dzień dobry Asiu,
   czy problem występuje na urządzeniach i mobilnych, i komputerach? Czy fanpage był utworzony niedawno? Jeśli jest „świeży” być może musisz poczekać aż będziesz mogła dodawać komentarze i posty na innych stronach.

 5. Witam.
  Mam prywatne konto na fb.Od 2 tyg mam zalozone konto firmowe.Jak udstepniam zdjecia na grupach mojej firmy to pokazuje sie udostepnilam jako osoba prywatna.Chcialam zmienic administratora ale nie moge wyszukac swojej firmy.Jak moge zmienic administratora z prywatnej na firmowa zeby wszystkie posty udostepnione byly przrz firme.
  Dziekuje za odpowiedz

  • Cześć Edyto,
   rozumiem, że grupa należy do Twojego fanpage. Czy w takim razie po przejściu do grupy, po lewej stronie, pod jej nazwą masz możliwość przełączania się między kontem prywatnym, a stroną firmową? Powinna znajdować się tam informacja „Interakcja jako …”.

 6. Cześć. Prowadzę fanpage i moi użytkownicy nie mogą dodawać zdjęć w komentarzach. W ogóle opcja komentowania jest bardzo ograniczona. Jak mogę udostępnić użytkownikom możliwość dodawania zdjęć itp?

  • Cześć. Musisz przejść do ustawień fanpage, a następie wybrać „posty gości”. Pojawią się opcje, w których będzie można zezwolić na publikację w formie zdjęć i filmów.

 7. Cześć! Mam kłopot z dodaniem relacji na fanpage. Nie widzę w ogóle takiej opcji ani na laptopie ani na telefonie, mam zainstalowanego Menedżera firm, tam też nie mam opcji dodania relacji. Czy jest na to jakiś sposób?

  • Cześć! Relację możesz dodać przez kliknięcie znaku plusa na niebieskim tle, znajdującego się przy zdjęciu profilowym. Nie wiem, czy w taki sposób próbowałaś, czy szukałaś tej opcji w innym miejscu. Mam nadzieję, że teraz będziesz mogła już publikować relacje :)

 8. Witam. Mam fanpage ponad tydzień ale nie wyświetla sie on po wyszukaniu jako strona. Widze na dole tylko jako post. Nazwe mam orginalną. W ustawieniach niby wszystko ok. Przy innych stronach wyszukanych jest kciuk do polubienia . Ale przy moim poscie nie ma nic
  Proszę o pomoc.

 9. Cześć! Bardzo pomocny artykuł! U mnie bez przerwy pojawia się problem z zakładką „our story”. Fb nie wyświetla dodanego zdjęcia – jest ono widoczne tylko na poziomie edycji. Tekst tak – zdjęcie nie. Nie wiem o co chodzi, nie mogę w internecie znaleźć informacji o takim problemie. Dodam, że próbowałam z różnymi zdjęciami – moimi – jako właścicielki strony, bo to ma być przecież o mnie, więc to nie są zdjęcia widniejące gdzieś na fanpagu. Ale przecież jest możliwość dodania nowego i tak też robię. Zdjęcie się wyświetla pięknie gdy edytuję, a po publikacji już nie. Czy robię coś nie tak??? Próbowałam nawet kilkakrotnie usuwać całą zakladkę i od nowa ją edytować – bez skutku.

  • Cześć Marto :) Szczerze mówiąc nie spotkałam się z takim problemem, z our story. Zazwyczaj na większość problemów z FB pomaga usunięcie i ustawienia danej rzeczy od nowa ;) Jednak skoro w Twoim przypadku to nie pomaga, to powód może być bardziej złożony. Nie sądzę, abyś ustawiała coś nie tak. Może utwórz testowy fanpage i spróbuj tam ustawić tę zakładkę, gdy okaże się, że nie możesz dodać zdjęcia tylko na obecnej stronie firmowej, spróbuj skontaktować się z pracownikiem FB.

 10. Cześć Anno,
  Napisz prosze w jaki sposób mogę zezwolić swoim gościom na publikowanie zdjęć, gifów ale wyłącznie w komentarzach.Nie chcę zezwalać na dodawanie postów i zdjęć bezpośrednio na wallu a wyłącznie w komentarzu. Szukam, szukam i nic :(

  • Cześć Aneto! Może w pewnym stopniu rozwiązaniem Twojego problemu będzie, jeśli w ustawieniach ogólnych, prócz zezwolenia na publikację zdjęć/filmów, zaznaczysz także „Przeglądaj posty innych osób przed ich opublikowaniem na stronie”. Wiem, że nie do końca jest to dla Ciebie satysfakcjonujące rozwiązanie, jednak wydaje mi się, że na tę chwilę nie ma innego.

 11. Witam, w jaki sposób mogę dodać opcję „lupki” na moim fanpagu? (szukaj postów na tej stronie)

 12. Witam – wchodzac na moja fanpage u gory w menu w skrzynke odbiorcza a nastepnie piszac z roznymi uzytkownikami nie mam mozliwosci dodania zdjec ( kopiuj wklej — nic sie nie zapisuje ani nie wyswetla na dole na pasku – Napisz odpowiedz . Dodam ze w ustawieniach mam zaznaczone to nastepujaco — Posty gości
  Zezwalaj gościom na publikowanie postów na stronie – ok
  Zezwalaj na publikację postów w formie zdjęć i filmów – ok
  Przeglądaj posty innych osób przed ich opublikowaniem na stronie – ok .
  Pozdrawiam i prosze o pomoc

 13. Dzień dobry!
  Na fanpage mojej firmy nie ma przycisku like na głównej stronie i moi klienci nie mogą polajkować strony. Próbowałam go dodać, ale niestety nie udało mi się. Z góry dziękuję za pomoc i ży zę miłego weekendu!

Możliwość komentowania została wyłączona.