Co znajdziesz w ustawieniach fanpage’a?

5
(1)

Wiele osób prowadzących fanpage dla swojej firmy, zastanawia się, jakie “ulepszenia” może wprowadzić na facebookowej stronie. Okazuje się, że opcji ustawień jest wiele. Wystarczy tylko dokładnie im się przyjrzeć. Właśnie dzisiaj postaram się przeprowadzić Cię przez najbardziej przydatne opcje.

Ustawienia widoczności strony

Ustawienia widoczności strony

Początek tworzenia fanpage’a

Często zdarza się tak, że tworząc fanpage, nie mamy jeszcze potrzebnych grafik, informacji lub planujemy dopiero ruszyć ze stroną www, i nie chcemy, aby wcześniej ktoś odwiedzał nasz profil. W takim przypadku możliwe jest cofnięcie publikacji strony. Do czasu, aż wszystko będzie gotowe, nikt nie będzie widział wprowadzanych zmian. Należy jednak pamiętać, aby opublikować stronę, gdy wszystko będzie gotowe.

Przejdź do ustawień fanpage’a (znajdują się w prawym, górnym rogu strony), a następnie wybierz Widoczność strony. Kiedy klikniesz cofnięcie publikacji strony, zostanie wyświetlone zapytanie o powód. Wybierz odpowiedni. Strona przestanie być widoczna w wynikach wyszukiwania i na Facebooku, ale administrator nadal będzie mógł jej używać.

Ustawienia postów gości

Ustawienia postów gości

Posty gości

Zwróć także uwagę na ustawienia dotyczące postów gości. Możesz określić, czy chcesz, aby mieli oni możliwość publikacji, dodawania zdjęć lub filmów oraz, czy ich post wymaga Twojego zatwierdzenia przed opublikowaniem.

To ustawienie będzie szczególnie przydatne, jeśli prowadzisz kontrowersyjny fanpage lub po prostu nie chcesz utracić kontroli nad treściami, które pojawią się z zewnątrz.

Ustawienia ograniczeń wiekowych

Ustawienia ograniczeń wiekowych

Ograniczenia wiekowe

Skoro wspomniałam już o kontrowersyjnych fanpage’ach, możliwe jest także ograniczenie wiekowe. Na pewno wiesz, do jakiej grupy chcesz/możesz trafić.

Osoby, których nie będzie dotyczyło wybrane przez Ciebie ustawienie, nie będą mogły wyświetlić Twojej strony.

Gdy Twój fanpage działa już od jakiegoś czasu, ma grono fanów, może zdarzyć się tak, że niektóre osoby nie będą spełniały wybranego przez Ciebie ograniczenia wiekowego. Co stanie się w takim przypadku? Osoby te nie będą mogły wyświetlić Twojej strony, a ich polubienia zostaną cofnięte.

Ustawienia - Moderacja strony

Ustawienia – Moderacja strony

Moderacja strony

Pod ustawieniami ograniczeń wiekowych, zobaczysz Moderację strony. To opcja, która pozwala ustawić słowa, które Twoim zdaniem nie powinny pojawić się w postach lub komentarzach.

Spójrz na podany wyżej przykład. Może zdarzyć się tak, że wstawisz słowo uznane za obraźliwe/nieprzyzwoite, jednak osoba postująca nie będzie miała złych zamiarów. 😉 Taki post trafi do moderacji, a administrator strony zdecyduje co z nim zrobić.

Możesz skorzystać także z filtru wulgaryzmów. W tym przypadku to Facebook określa jakie treści zostaną zablokowane (korzysta przy tym z listy najczęściej zgłaszanych słów i zwrotów).

Ustawienia wiadomości

Ustawienia wiadomości

Wiadomości

Na te ustawienia, moim zdaniem, należy zwrócić szczególną uwagę. Osoby, korzystające z Facebooka najczęściej oczekują, że po wysłaniu wiadomości otrzymają natychmiast odpowiedź. Nie ma nic gorszego niż długie czekanie na informacje 😉 Wiadomo jednak, że mając firmę lub kilka fanpage’y, nie zawsze możesz od razu odpowiedzieć.

Nie martw się, jest wyjście z tej sytuacji! Nie musisz narażać się użytkownikom fb.

Automatyczne odpowiedzi na wiadomości

Automatyczne odpowiedzi na wiadomości

Asystent odpowiedzi

Dzięki tej funkcji napisane do Ciebie wiadomości nie pozostaną bez odpowiedzi. Jeśli naprawdę nie masz czasu, możesz poinformować nadawcę, o tym, że preferujesz kontakt telefoniczny lub osobisty.

Warto także skorzystać z asystenta, jeśli odpowiadasz na wiadomości po jakimś czasie. Poinformuj, że odezwiesz się wkrótce.

Nie musisz korzystać z automatycznie generowanej wiadomości. Po kliknięciu zmień, zostaniesz przeniesiony do ustawień, w których możesz napisać własny tekst. Istnieje także możliwość spersonalizowania odpowiedzi.

Odpowiedź na wiadomości poza godzinami pracy

Odpowiedź na wiadomości poza godzinami pracy

Asystent odpowiedzi + harmonogram

W tym przypadku nie tylko możesz skorzystać z możliwości automatycznego ustawienia wiadomości lub spersonalizowania. Reakcja na wiadomość, kiedy nie możesz użyć komputera ani telefonu, pozwala także na ustawienie harmonogramu. Twoja wiadomość zostanie wysłana w określonych przez Ciebie dniach i godzinach.

Aby przejść do harmonogramu należy wybrać opcję zmień.

Harmonogram automatycznych odpowiedzi

Harmonogram automatycznych odpowiedzi

Ustawienie harmonogramu nie należy do najbardziej intuicyjnych. Jednak warto z niego skorzystać, zadbać o sprawną komunikację oraz wskaźnik odpowiedzi.

Istnieje także opcja powitania w messengerze. Polega ona na wyświetleniu użytkownikowi naszej wiadomości, zanim zacznie on konwersację – wystarczy, że wyświetli okno messengera. To, czy warto skorzystać z tego ustawienia, pozostawiam Twojej ocenie.

Zakładki

Zakładki

Instagram w zakładkach

Wiele osób zajmujących się prowadzeniem strony firmowej na Facebooku, która posiada także Instagram, zastanawia się, w jaki sposób umieścić tę informację w zakładkach. Takiej opcji nie znajdziesz w ustawieniach – edytuj stronę. Musisz skorzystać z zewnętrznego narzędzia, np. woobox.

Jak sprawić, aby Instagram pojawił się w zakładkach, w prosty sposób opisuje Pani Serwisantka w tym artykule http://bit.ly/2rE0rls.

Osoby, które lubią stronę

Osoby, które lubią stronę

Sprawdź, kto polubił stronę 

W niektórych facebookowych grupach widzę czasem pytania o to, czy da się sprawdzić, kto polubił nasz fanpage. Oczywiście, że jest to możliwe.

Wystarczy w ustawieniach odszukać “użytkownicy i inne strony”. Zobaczymy nie tylko listę wszystkich osób i stron, które lubią nasz fanpage. Z tego poziomu mamy także możliwość zablokowania lub usunięcia niechcianych użytkowników.

Usuwanie/blokowanie użytkowników

Usuwanie/blokowanie użytkowników

Jeśli zablokujesz jakiegoś użytkownika przez przypadek, bez problemu będziesz mógł cofnąć ten krok.

Dziennik aktywności fanpage'a

Dziennik aktywności fanpage’a

Dziennik aktywności

Dziennik aktywności może nie ulepszy naszego fanpage’a,  ale ułatwi pracę. Znajdziesz tutaj wszystkie ważne informacje o prowadzonej stronie.

Jest to szczególnie przydatne, jeśli kilka osób ma dostęp do fanpage’a lub zaczynasz pracę nad facebook page’m prowadzonym wcześniej przez kogoś innego.

Możesz zobaczyć nie tylko publikowane wcześniej posty, ale także odpowiedzi na komentarze. Dzięki temu sprawdzisz, w jaki sposób prowadzona była komunikacja z użytkownikami.

Podsumowanie

Oczywiście nie wszystkie ustawienia zostały przedstawione w artykule. Warto jednak głębiej przyjrzeć się dostępnym na Facebooku opcjom, aby odbiór fanpage był przyjemniejszy, a praca nad nim łatwiejsza.

Którą z dostępnych funkcji uważasz za najbardziej przydatną?

Potrzebujesz pomocy z reklamą w Google?
Napisz do nas, przygotujemy bezpłatną wycenę.

Darmowa wycena

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Wystaw pierwszą ocenę! 🙂