Marketplace – kupuj i sprzedawaj na Facebooku

Marketplace od jakiegoś czasu jest dostępny w Polsce. Korzystałeś już z tej nowości na Facebooku? Jeśli nie, koniecznie sprawdź funkcję, która według niektórych jest poważnym konkurentem dla serwisów skupiających użytkowników, którzy sprzedają, kupują i wymieniają produkty.

Widok główny Marketplace

Widok główny Marketplace

Przeglądaj, sprzedawaj, kupuj

W Marketplace możesz przeglądać produkty z różnych kategorii i to bez opuszczania Facebooka. Oczywiście oferty możesz dodawać/śledzić zarówno z poziomu komputera, jak i aplikacji mobilnej FB. Zobaczysz ogłoszenia osób, które znajdują się w Twoim mieście (domyślnie + 60 km), ale możesz zmienić ustawienia (odległość, kategorię, cenę).

Sprzedawaj

Dodanie ogłoszenia jest bardzo proste. W prawym górnym rogu znajdziesz “Sprzedaj coś”. Po kliknięciu wystarczy, że uzupełnisz kilka pól.

Wszystkie swoje przedmioty zobaczysz w sekcji “Sprzedaż”. Będą tam także informacje o liczbie wyświetleń Twojej oferty. W każdej chwili możesz usunąć, edytować ogłoszenie lub oznaczyć artykuł jako sprzedany.

Ogłoszenia innych użytkowników

Ogłoszenia innych użytkowników

Kupuj

Wybrane oferty możesz oznaczyć jako interesujące, zapisać i dalej obserwować. Gdy zdecydujesz się na zakup, wystarczy, że napiszesz wiadomość do sprzedającego.

Jedną z największych wad Marketplace są użytkownicy, którzy prócz błędów w doborze kategorii mają problem z wpisaniem właściwej ceny. Często także zdjęcia główne wybierane są, by przyciągnąć uwagę.

Gdy sprzedający narusza zasady

Możesz zgłosić nieprawidłowo zamieszczone ogłoszenie. Wystarczy tylko, że po kliknięciu wybierzesz strzałkę znajdującą się po prawej stronie.

Możesz ukryć przedmiot, zgłosić post lub sprzedawcę.

Podsumowanie

Decydując się na wystawienie przedmiotów na innych stronach, często jesteśmy zmuszeni do uiszczenia opłaty. W Marketplace jest to bezpłatne. Nowa funkcja Facebooka jest intuicyjna, a ogłoszenia ogląda się dość przyjaźnie. Czas pokaże, czy niektórzy użytkownicy nauczą się wykorzystywać ją poprawnie.

Pewnie niebawem Marketplace będzie kolejnym miejscem, w którym pojawią się reklamy :)

 

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 2

Wystaw pierwszą ocenę! :)

Potrzebujesz skutecznej agencji marketingowej?

Napisz do nas »

1 komentarz do “Marketplace – kupuj i sprzedawaj na Facebooku”

  1. Wystawiam na Marketplace kilka przedmiotów na sprzedaż, do niedawna był widoczny licznik ilości odwiedzin strony a od pewnego czasu ilość osób oglądających dany przedmiot nie jest wyświetlana, dlaczego ? może ktoś wie, jak ponownie ten licznik włączyć ?

Możliwość komentowania została wyłączona.