Kampania produktowa – skorzystaj z możliwości wyszukiwarki Bing

Wyszukiwarka Bing powoli otwiera się dla polskich reklamodawców. Jedną z nowości udostępnionych przez Microsoft Advertising jest kampania produktowa Bing.

Kampania produktowa to bardzo popularny typ reklamy znany Ci z Google Ads. Trudno dziś sobie wyobrazić sklep online bez kampanii zakupowej Google Ads.

W wyszukiwarce Bing jest zdecydowanie mniejsza liczba reklamodawców. Dzięki temu możesz uzyskać niższe koszty kliknięcia w reklamę niż w Google Ads oraz trafić do klientów, których nie ma w wyszukiwarce Google. Dlatego jeżeli działasz w branży e-commerce, to jest to właściwy moment, żeby rozważyć rozszerzenie swoich działań marketingowych o kolejną wyszukiwarkę.

Reklamy produktowe Bing

Microsoft Merchant Center

Jeżeli korzystasz z Google Ads, to narzędzie Microsoft Merchant Center nie powinno stanowić dla Ciebie problemu. W Bing Ads nie masz przygotowanego do tego osobnego narzędzia, ale jest ono zaszyte w system reklamowy Microsoft Advertising.

wyszukiwarka bing merchant center

Zanim przygotujesz reklamy produktowe, musisz najpierw stworzyć sklep w Merchant Center, dokąd prześlesz swoje produkty. Sklep będziesz mógł utworzyć przez UET Tag lub przez dostęp do Bing Webmasters Tool (odpowiednik Google Search Console). W przypadku użycia UET Tagu konieczne będzie odczekanie do 48h, żeby domena pojawiła się w na liście w Microsoft Merchant Center.

Microsoft Merchant Center

W Microsfot Advertsing jest jasna zasada: jedna domena – jeden sklep. Jeżeli wcześniej ktoś prowadził dla Ciebie kampanie produktowe Bing i utworzył sklep na Twoją domenę, to musi go usunąć. Dopiero wtedy będziesz mógł stworzyć nowy.

W Bing Ads nie ma możliwości przejęcia praw do domeny przez inną osobę, jak to ma miejsce w Google Merchant Center. Po przesłaniu produktów musisz odczekać od 3 do 5 dni na zatwierdzenie produktów.

Microsoft Merchant Center

W Bing Ads istnieje możliwość importowania feedu produktowego z Google Merchant Center. W takim przypadku razem z produktami zaimportujesz też wszystkie etykiety niestandardowe oraz reguły, które stworzyłeś. Może to być przydatne przy przygotowaniu kampanii produktowych w Bing Ads.

Microsoft Merchant Center

Tworzenie kampanii Bing Shopping Ads

Kampanię Bing Shopping Ads możesz utworzyć, wchodząc przez “created campaign” i poprzez wybór “sell products from your catalog”. Do wyboru masz dwa podtypy kampanii:

  • smart
  • oraz standardową.

Kampania smart będzie dostępna, jeśli masz ustawioną konwersję z wartością konwersji.

kampania produktowa Bing Smart

Po utworzeniu kampanii możesz podzielić kampanie według kategorii, wybranych produktów lub używając etykiet niestandardowych, jeśli zaimportowałeś produkty z Google Merchant Center. Bing Ads istnieje również możliwość zaimportowania gotowych kampanii produktowych z konta Google Ads, co zdecydowanie ułatwi budowanie struktury konta.

reklama produktowa Bing

Jeżeli prowadzisz akcje promocyjne lub masz darmową wysyłkę produktów, to w Bing Advertisings masz możliwość wyróżnienia takich produktów. Korzystając z zakładki “promocje” możesz dodać zniżkę o konkretnej kwocie, procencie czy powiadomić o gratisie przy zakupie określonych produktów albo darmowej dostawie. 

Obecnie funkcja nie jest dostępna w języku polskim, ale możesz wykorzystać funkcję procentów, która nie wymaga jego użycia.

Microsoft Merchant Center

Podsumowanie

Jeżeli reklamujesz się już w Google Ads, rozszerz swoje działania o kolejną wyszukiwarkę. W wyszukiwarce Bing jest mniejsza liczba reklamodawców, a w związku z tym tańsze kliknięcia w reklamę. Dodatkowo, największy ruch w wyszukiwarce generują zapytania z komputerów, które cechują się wyższym współczynnikiem konwersji. 

Będzie to świetnie uzupełnienie Twoich kampanii produktowych w sieci Google oraz pomoże zbudować rozpoznawalność i popularność Twojego sklepu w kolejnej wyszukiwarce. Warto wyprzedzić konkurencję i trafić do klienta jako pierwszy. W tym zadaniu pomoże Ci zawsze sprawdzona agencja marketingowa.

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 8

Wystaw pierwszą ocenę! :)

Potrzebujesz skutecznej agencji marketingowej?

Napisz do nas »