Jak (za)płacisz za kampanie Bing Ads (Microsoft Advertising)?

Wyszukiwarka Bing oraz Yahoo są zdecydowanie mniej popularne niż Google. Jednak również w tych wyszukiwarkach możesz się reklamować z pomocą Bing Ads (obecnie Microsoft Advertising).

Zanim jednak przystąpisz do tworzenia kampanii, musisz dokonać wyboru, jak będziesz płacić za reklamę w Bing Ads. Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są dostępne formy rozliczenia oraz jak skonfigurować płatność na koncie Microsoft Advertising.

Kampanie Bing Ads – metody płatności

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić przy tworzeniu konta Microsoft Ads, jest wybranie waluty oraz metody płatności. Masz do wyboru dwie opcje: 

  • Prepay (przedpłata);
  • Postpay threshold (płatność po wykonaniu usługi)

metody płatności Bing ads - przedpłataPo wybraniu waluty na koncie nie będziesz mógł jej później zmienić. Dlatego ważne jest, żebyś na samym początku zdecydował, w jakiej walucie chcesz się rozliczać. Z kolei w przypadku wyboru metody płatności jest możliwość jej późniejszej zmiany. Podobnie, jak w przypadku wyboru waluty płatności w Google Ads.

wybór waluty do rozliczenia reklam Microsoft Ads

Formy Płatności za kampanie Bing Ads

Reklamodawca Microsoft Ads w Polsce może skorzystać z czterech możliwości rozliczania się za reklamę. Dostępne formy płatności w wyszukiwarce Bing czy Yahoo to:

  • przelew z konta bankowego;
  • płatność kartą kredytową lub debetową;
  • płatność Paypal;
  • fakturowanie miesięczne.

Formę płatności możesz wybrać, wchodząc na koncie Managera Microsoft Advertising w narzędzia (tools), a następnie w rozliczenia i płatności (billing & payment) i przejść do zakładki metody płatności (method payment). Możesz wybrać różne formy płatności dla poszczególnych kont, jeśli posiadasz więcej niż jedno konto reklamowe. 

metody płatności Microsoft Advertising 

Płatność przelewem bankowym w Microsoft Advertising

Przelew bankowy (bank transfer) jest możliwy wyłącznie w przypadku metody “prepay”. Po wpisaniu adresu rachunku (billing address) będziesz mógł przelać środki na podany przez Microsoft Advertising numer rachunku bankowego, który pojawi się po kliknięciu w “dodaj środki” (add found)

Pieniądze na koncie Microsoft Advertising powinny pojawić się najpóźniej po 5 dniach od wykonaniu polecenia przelewu. Pamiętaj aby to uwzględniać w przypadku wyboru tej formy płatności.

formy płatności Bing Ads - przelew bankowy

Karta Debetowa/ Kredytowa – metoda płatności za kampanie Bing Ads

Karta płatnicza (debetowa lub kredytowa) jest obecnie chyba najpopularniejszą metodą płatności w systemach reklamowych. Dodawanie karty w systemie Bing Ads jest bardzo proste: wystarczy kliknąć – „dodaj kartę” (add card) i uzupełnić dane karty. Konto reklamowe Microsoft Advertising powinno być zasilone w ciągu maksymalnie 24h. 

Bing Ads - karta debetowa lub kredytowa jako metoda płatności

Płatność Paypal w systemie Bing Ads

Jeśli posiadasz konto w serwisie Paypal możesz również skorzystać z tej metody opłacania reklam w systemie Bing Ads. Po wybraniu tej formy płatniczej zostaniesz przekierowany do strony logowania odpowiedniego serwisu. Paypal  jest dostępny jedynie w przypadku wyboru prepay. 

Paypal w Bing Ads

Fakturowanie miesięczne w Microsoft Ads

Ostatnią możliwą opcją jest fakturowanie miesięczne w Microsoft Ads. Jednak, żeby ubiegać się o taką formę linii kredytowej, trzeba spełnić odpowiednie warunki: 

  • Prowadzić bez problemów konto Bing Ads przez okres minimum jednego roku.
  • Wydawać miesięcznie przez okres 3 lub 12 miesięcy po 5 000 $ lub równowartość w lokalnej walucie (ponad 20 000 zł). 

Płatność ręczna i automatyczna w Bing Ads

W przypadku wyboru płatności prepay w Bing Ads będziesz mógł zdecydować czy chcesz aby konto reklamowe było zasilane automatycznie lub ręcznie

płatność ręczna lub automatyczna w Microsoft Ads

Karta debetowa będzie zasilana automatycznie po przekroczeniu progu płatności lub na początku każdego miesiąca (w zależności od tego, co nastąpi pierwsze). 

Natomiast w przypadku przelewu bankowego, konto reklamowe zostanie zasilone jeżeli saldo konta spadnie do 20% kwoty zasilenia.

Podsumowanie informacji o płatnościach w Microsoft Advertising

W przypadku systemu reklamowego Microsoft Advertising masz wybór i możesz ręcznie wpłacać środki na konto reklamowe lub pozwolić, żeby system robił to za Ciebie automatycznie. Wybierz formę i metodę płatności, która będzie dla Ciebie najlepsza. 

Niekwestionowanym liderem wśród wyszukiwarek cały czas jest Google. Warto jednak do swoich planów reklamowych włączyć wyszukiwarkę Bing czy Yahoo, gdzie konkurencja jest zdecydowanie mniejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje kampanie tworzyła i prowadziła doświadczona osoba, warto powierzyć działania sprawdzonej agencji Google Ads & Bing Ads

 

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 14

Wystaw pierwszą ocenę! :)

Potrzebujesz skutecznej agencji marketingowej?

Napisz do nas »