Nie zwlekaj z wdrożeniem HTTPS! Zadbaj o bezpieczeństwo w witrynie

Blob

Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na wdrożenie protokołu HTTPS, w Twojej witrynie pojawi się ostrzeżenie o niebezpieczeństwie. Nie ryzykuj szybkiego opuszczania strony przez potencjalnych klientów i zainwestuj w certyfikat SSL!

Wrażliwe dane

Już od początku 2017 roku, na stronach z HTTP, z polem do wpisania hasła lub numeru karty kredytowej, pojawiało się ostrzeżenie, że witryna jest niebezpieczna. Od października 2017 roku, zostało wyświetlone także na stronach, na których umieszczono formularz. Zwróć uwagę, że takim formularzem jest choćby zapis do newslettera, czy popularny formularz kontaktowy.

Google zadbało również o użytkowników korzystających z trybu incognito, który zazwyczaj wykorzystywany jest, by bardziej chronić prywatność. Właśnie z tego powodu wszystkie strony bez HTTPS, otwierane w prywatnym oknie w Chromie, zostały oznaczone jako niebezpieczne.

Obecnie (stan na sierpień 2018 r.) informacja o niezabezpieczonej stronie wyświetlana jest w każdej witrynie, która nie posiada certyfikatu SSL.

Komunikat o niezabezpieczonej witrynie

Komunikat o niezabezpieczonej witrynie

 

Zdecyduj się na wdrożenie HTTPS

Wyświetlanie ostrzeżeń dotyczących niebezpieczeństwa, wpływa negatywnie na ruch w Twojej witrynie, może mieć także negatywny wpływ na konwersję. Czy na miejscu klienta, któremu obce są takie terminy jak HTTP, certyfikat SSL, czy HTTPS, zdecydowałbyś się na pozostanie na stronie z informacją, że jest niebezpieczna? 🙂

Nawet jeśli Twoja strona nie ma możliwości wpisania danych przez użytkownika, wdróż protokół HTTPS w swojej witrynie.

Opublikowano w Blog Redseo: , aktualizacja: