Jak pobrać faktury za reklamy na Facebooku?

Co jakiś czas, przeszukując internet, można znaleźć zapytania o to, w jaki sposób pobrać fakturę z Facebooka. Nie jest to bardzo skomplikowane, ale szczególnie dla początkującego użytkownika, może sprawić nieco kłopotu.

Menedżer reklam

Żeby pobrać fakturę, musisz przejść do Menedżera reklam.

Menedżer reklam na Facebooku

Menedżer reklam na Facebooku

Na prywatnym koncie, po prawej stronie odnajdź sekcję “Eksploruj” i kliknij „Menedżer reklam”. Możesz także przejść do ustawień i wybrać zakładkę „płatności” lub po prostu do Menedżera jak zwykle przy tworzeniu reklam.

Menedżer firmy - rozliczenia

Menu Menedżera – Rozliczenia

W Menedżerze wybierzesz Rozliczenia i metody płatności.

Pobieranie faktur z Facebooka

Pobieranie faktur z Facebooka

Jak pobrać fakturę?

Jesteś już w rozliczeniach i metodach płatności, możesz pobrać faktury.

Najlepiej, jeśli określisz okres za jaki interesują Cię rozliczenia. Możesz także skorzystać z filtrów, dzięki którym wybierzesz np. zestawienie za reklamy na Facebooku/Instagramie lub status płatności.

Jeśli chodzi o opcję “Pobierz wszystkie faktury” do wyboru pojawi się zestawienie faktur jako PDF (lub CSV) oraz pojedyncze faktury.

Oczywiście pobranie zbiorcze jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Jednak może być kłopotliwe.

Gdy pobierzesz faktury jako PDF, otrzymasz plik, który jest raportem rozliczenia i zdecydowanie różni się od tego, co zobaczysz po pobraniu pojedynczych faktur.

Jeśli klikniesz opcję pojedyncze faktury, zostaną one pobrane w zipie.

Istnieje także możliwość pobrania jednej, wybranej faktury. Najedź kursorem obok identyfikatora transakcji, zobaczysz strzałkę skierowaną w dół, gdy ją klikniesz, faktura zostanie pobrana.

Podsumowanie

Pobranie faktury z Facebooka nie jest skomplikowane i tak naprawdę wymaga tylko kilku kliknięć. Zwróć jednak uwagę, że Facebook wyśle rozliczenie co miesiąc lub po osiągnięciu przez Twoje konto progu rozliczeniowego. Informacje o następnym rachunku otrzymasz w ustawieniach płatności.

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 1

Wystaw pierwszą ocenę! :)

Potrzebujesz skutecznej agencji marketingowej?

Napisz do nas »