Co oznacza oferta sponsorowana na Allegro i dlaczego warto ją uruchomić?

W drugiej połowie 2021 roku oferta Redseo wzbogaciła się o usługę prowadzenia kampanii reklamowych na Allegro. Oznacza to, że współpracując z nami, możesz osiągnąć reklamowy i sprzedażowy sukces w największym polskim marketplace! Opowiemy dzisiaj więcej o tym, co to jest oferta sponsorowana Allegro, czym się charakteryzuje i dlaczego warto się z jej pomocą reklamować.

Co oznacza oferta sponsorowana na Allegro?

W serwisie Allegro działa system reklamowy Allegro Ads. W ramach tego systemu możesz skorzystać z kilku rozwiązań, które przypomnimy poniżej, ale szczególną uwagę poświęcimy jednemu z nich. Wyjaśnimy, co oznacza oferta sponsorowana na Allegro, jak wygląda i jakie efekty daje.

Typy reklam Allegro Ads:

  • Reklama graficzna;
  • Sieć reklamowa;
  • Oferty sponsorowane Allegro.

Allegro Ads pomaga sprzedawcom w serwisie pokazać się szerszej liczbie potencjalnych klientów. Dzieje się tak dzięki przemyślanym blokom, w których wyświetlają się reklamy. Treści promowane są prezentowane w korzystnej formie zarówno na desktopie jak i urządzeniach mobilnych.

Reklamowane oferty znajdują się w miejscach, które najszybciej pojawiają się w zasięgu wzroku potencjalnego klienta. Większość z nich nie wymaga scrollowania strony, ponieważ jest widoczna już w wynikach wyszukiwania.

O tym, gdzie wyświetlają się poszczególne reklamy, poczytasz więcej w naszym wcześniejszym wpisie o reklamach na Allegro.

Oferta sponsorowana to reklama tworzona z użyciem słów kluczowych dobieranych na etapie projektowania kampanii. Gotowa oferta sponsorowana ukazuje się użytkownikom Allegro na samej górze listy wyszukiwań, na stronie przedmiotu oraz w kolumnie po lewej stronie, co oznacza, że jest najlepiej widoczna. To reklama kontekstowa, czyli wyświetla się realnie zainteresowanym osobom.

Allegro w swoim raporcie deklaruje, że w serwisie w 2020 było 13 mln aktywnych kupujących, czyli o ponad 2 mln więcej niż rok wcześniej. Zauważono, że ten wzrost z roku na rok jest stały i podobnej tendencji możemy spodziewać się również w kolejnych latach.

Według tego samego źródła w 2020 roku na Allegro robiło zakupy 78% polskich użytkowników internetu. Te dane robią wrażenie i dlatego reklamowanie się za pośrednictwem Allegro Ads, w tym ofert sponsorowanych, jest coraz popularniejsze.dlaczego warto uruchomić oferte sponsorowaną na allegro?
Zobacz, jaki potencjał drzemie w sponsorowanych ofertach na Allegro, określ budżet, powierz opiekę nad kampanią specjaliście i ciesz się większą sprzedażą.

Oferta sponsorowana Allegro – kto może ją uruchomić?

Uruchomić ofertę sponsorowaną Allegro możesz, jeśli jesteś producentem, dystrybuujesz produkty lub masz sklep na Allegro.

Kampanie możesz prowadzić z poziomu swojego konta na Allegro, jednak warto zwrócić się do specjalistów Allegro Ads, aby zaprojektowali i poprowadzili reklamy dla Twojej firmy. Dzięki temu unikniesz wpadek, nietrafionych fraz kluczowych czy wyborów, które mogą niekorzystnie wpłynąć na wyniki kampanii.

Opiekun Klienta w Redseo zajmie się kompleksową obsługą Twojego konta na Allegro, zaproponuje najlepsze rozwiązania, ustali z Tobą budżet dzienny reklamy, wykona research słów kluczowych i będzie kontrolować wyniki.

Powierzenie prowadzenia kampanii specjalistom sprawia, że efekty osiągane przez reklamy są stale monitorowane i korzystne. Dzięki temu, że Twoim kontem opiekuje się fachowiec, masz większą kontrolę nad tym, gdzie i jak się wyświetlasz.

Co więcej, dzięki opiekunowi, który korzysta ze swojej specjalistycznej wiedzy i doświadczenia, osiągasz większe zyski z reklamy. Generujesz też większą sprzedaż, na którą mają wpływ przemyślane działania promocyjne.

Rozliczenie oferty sponsorowanej odbywa się w systemie PPC (Pay Per Click), czyli płacisz za reklamę, gdy użytkownik klika w ofertę. W systemie obowiązuje minimalna kwota, jaką musisz przeznaczyć na uruchomienie oferty sponsorowanej, ale możesz dostosowywać jej ostateczną wysokość do swoich możliwości i potrzeb.

Efekty, jakie daje oferta sponsorowana Allegro

Dobrze skonstruowana oferta sponsorowana Allegro daje widoczne efekty:

  • Jak każda reklama, tak i oferta sponsorowana, sprawia, że budujesz obraz marki, która może zainteresować użytkownika. Wizerunek firmy budowany zgodnie z jej filozofią i ukazywany w odpowiednich miejscach w Allegro jest atrakcyjny i zachęca do korzystania z Twojej oferty.
  • Dobrze dobrane słowa kluczowe pozwalają na wyświetlanie Twojej reklamy naprawdę zainteresowanym użytkownikom. Dzięki temu zwiększa się prawdopodobieństwo, że zdobędziesz nowych klientów.
  • Organiczne wyświetlanie się na liście wyszukiwań może być mało satysfakcjonujące, dlatego pojawienie się oferty sponsorowanej nad ofertami innych sprzedających zwiększa Twoją widoczność.
  • Korzystny dla Ciebie model rozliczenia sprawia, że płacisz wyłącznie za kliknięcia, nie za wyświetlenia reklamy w serwisie.
  • Oferta sponsorowana działa kontekstowo, czyli wyświetla się na zapytanie użytkownika pasujące do Twojej oferty. Oznacza to, że Twoją reklamę widzą najbardziej zainteresowani użytkownicy Allegro, którzy chętnie sprawdzą wyświetlaną na górze listy ofertę.

Jakie efekty daje oferta sponsorowana na Allegro?
Z Redseo uruchomisz kampanię reklamową swoich produktów wystawionych na Allegro. Zrobisz to za pomocą jednego z trzech typów reklamy dostępnych w systemie, na przykład oferty sponsorowanej Allegro. Sprawdź naszą ofertę kampanii Allegro Ads i sprzedawaj więcej.

Zobacz również, jak możemy wypromować Twój biznes z użyciem możliwości Google Ads, które reklamują biznes w wyszukiwarce Google oraz wypróbuj naszą usługę SEO dla e-commerce.

Średnia ocena: 5 / 5. Ilość ocen: 13

Wystaw pierwszą ocenę! :)

Potrzebujesz skutecznej agencji marketingowej?

Napisz do nas »

Dodaj komentarz